Układanka z Chin

06/12/2017

Do repertuaru rodzimych rozrywek przeniknęło wiele gier ,których rodowód wykracza daleko poza stary kontynent. Taką grą jest z pewnością mahjong. 

Ta chińska gra zyskała sobie bardzo dużą popularność w ostatnim czasie, głównie za sprawą swoich komputerowych wersji. Bardzo często możemy zagrać w elektroniczna wersję tej gry. Stała się częstym gościem domowych i biurowych komputerów. Komputerowy mahjong to doskonały sposób na super zabawę. A więc to oczywiste, że obecnie mahjonga kojarzą niemal wszyscy. Klasyczny mahjong jest grą skomplikowaną. Gra się używając specjalnie oznaczonych kamieni. 

Komputerowy mahjong jest o wiele prostszy. Celem gry jest rozłożenie piramidy składającej się z całego zestawu płytek. Kamienie o identycznych symbolach łączymy w pary, dzięki temu znikną. Zadanie to nie należy do łatwych, gdyż wymaga skupienia, a także zdolności logicznego myślenia, przez to jest znakomitym treningiem umysłu.

Wiesz zapewne, w jaki sposób możesz łatwo wspomóc swój mózg, by był w większym stopniu wydajny i pracował na 100%? Prócz rozwiązywania sudoku, dobrym sposobem na ćwiczenie umysłu są komputerowe gry umysłowe. 

Dużą ich ilość możesz bez wysiłku znaleźć w sieci. Znajdź najciekawsze z nich. Jednak jeśli nie wiesz jak znaleźć tego rodzaju gierki , wystarczy, że w okienko wyszukiwarki wpiszesz tekst o treści bezpłatne gry logiczne, a po chwili ukaże się Twoim oczom imponujący wynik. Z pewnością będziesz miał, z czego wybrać. Grą która ma wielu wielbicieli jest komputerowy mahjong.

 Gry logiczne tego typu choć wyglądają na dość proste wcale takie nie są. Żeby taką grę rozwiązać trzeba się z reguły dużo napocić. Komputerowy mahjong polega na usunięciu z planszy do gry, wszystkich znajdujących się na niej elementów. Klocki o identycznych oznaczeniach łączymy w pary. Usuwanie płytek nie jest wcale takie łatwe ponieważ większośc z nich jest zablokowana. Mahjong swoją sławę, zawdzięcza głównie łatwej dostępności przez Internet. Mahjong uczy wytrwałości, koncentracji i spostrzegawczości.